DANIŞMA HATTI
0850 228 88 80

Başkanın Mesajı

Abalıoğlu, kuruluşundan bu yana geçen kırk yıl içinde sağlıklı bir büyüme politikası ile yurt içinde ve yurt dışında iş kollarını çeşitlendirmiş, faaliyetlerini geliştirerek verimliliğini arttırmış ve yeni tesis yatırımlarına yönelerek sektörünün lider ve öncü kuruluşu olmuştur. Abalıoğlu kültürü içerisinde yer alan sanayicilik ruhu, yem fabrikası ile başlayan bu sonsuz yolculukta sektörde liderlik etmiştir. Bugün geldiğimiz noktada Abalıoğlu Grubu, yem sektöründeki başarılarının yanı sıra Türkiye’nin en büyük ve modern Et Entegre Tesisini ülkemiz ekonomisine kazandırmış olmanın da gurur ve heyecanını yaşamaktadır.

1969 yılında Denizli’de ülkemizin ilk özel sektör yem kuruluşu olan fabrikamızı açtığım zamanlarda arabamın bagajından köy kahvelerinde çuval çuval üreticilere satmaya çalıştığım yem, bana daha çok çalışmayı ve hedeflere ulaşmada azmin ve inancın asla kaybedilmemesi gerektiğini gösterdi. Nitekim bu inanç Abalıoğlu’nun, kırk yıl önce demode usullerle devlet egemenliğinde faaliyet gösteren bir sektörden günümüzün modern yem sektörünün gelişmesine öncülük etmesine neden olmuştur

Abalıoğlu Grubu, bir elin parmakları ile sayılabilecek çalışanla başladığı sanayicilik atılımlarına bugün 1000’i aşkın çalışanı ile durmadan devam etmektedir. Gıda alanında piliç eti, şarküteri ve hazır pişmiş ürünler ve yumurta üretimiyle, tarım ve hayvancılık alanında hammadde ithalatı, soya fasulyesinin işlenerek küspe ve yağ üretimi ile büyükbaş, küçükbaş, kanatlı ve balık yemi, organik gübre üretimiyle geniş bir müşteri kitlesine hizmet veren Abalıoğlu Topluluğu profesyonel bir ekiple ve tam bir entegrasyon mantığı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Abalıoğlu Grubu mevcut iştirakleri ve büyüyen iş hacmiyle ülkemizin ilk 500 sanayi kuruluşu içerisinde her sene yerini almaktadır.

Hedefimiz; değerlerimize sadık kalarak yatırımlarımızı sürdürmek ve ülke sanayisinin referans kuruluşlarından biri olarak “uluslararası olma idealimizi” geliştirmektir.

Türkiye AB’ye giriş sürecinde çok önemli bir dönemeçten geçmektedir. Bu atılım döneminin tüm ülkedeki yansımalarının uzantısı ile beraber Abalıoğlu Topluluğu olarak biz de bu dönemde verimliliğimizi arttırarak markalarımızı daha güçlendirmeyi ve rekabetsel üstünlüklerini artırmayı amaçlamaktayız.

Müşteri memnuniyetini artırmak her zaman olduğu gibi bundan sonraki dönemlerde de en önemli başarı kriterlerimiz arasında yer alacaktır. Bu sonsuz yolculukta sürekli bağlı kaldığımız ilkeler geçmişte olduğu gibi KALİTE, ÇALIŞMAK VE DOĞRULUK olacaktır.

Bu mücadelemizde bizleri yalnız bırakmayan değerli çalışma arkadaşlarımıza, müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve tedarikçilerimize yürekten şükran duyuyorum.

Orhan Abalıoğlu – Yönetim Kurulu Başkanı